Zapraszamy na wydarzenie, które poszerzy Waszą wiedzę na temat możliwości generatywnej sztucznej inteligencji oraz potencjalnych zagrożeń, jakie za sobą niesie.
Na tym wydarzeniu omówimy:
- Jakie treści AI potrafi dziś generować i co to oznacza dla twórców — grafików, dźwiękowców, copywriterów?
- Jak technologia zmieniła branże kreatywne i jakie zawody są najbardziej narażone na transformację?
- Czym są deepfake’i i jakie zagrożenie mogą stanowić dla społeczeństwa oraz naszej prywatności?
- Jak rozpoznać generowane treści i zabezpieczyć swoją info-przestrzeń przed manipulacją?
Nasi Prelegenci:
Dr Piotr Kałużny – Senior ML Engineerem w Allegro, z ponad 10 latami doświadczenia w pracy ze sztuczną inteligencją. Zaczynał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z kierunkiem "Informatyka i Ekonometria" gdzie też zrealizował doktorat, pracując w międzyczasie w dużych międzynarodowych projektach komercyjnego R&D: w tematyce AI w finansach i bankowości, administracji, telekomunikacji i e-commerce. W Allegro zajmuje się zarówno wdrażaniem produkcyjnym dużych algorytmów i architektur AI, które działają na platformie jak i w roli doradczej, ewaluując rozwiązania AI, w szczególności GenAI dla dyrektorów i menedżerów w obszarze. Ma doświadczenie z zakresu cyberbezpieczeństwa (ISO 270XX, RODO, AI Act, bezpieczeństwo bankowe) oraz AI z uwzględnieniem tematów profilowania użytkowników, przetwarzania obrazu oraz GenAI.
Adam Karpisz – Digital Product Designer z ponad 10-letnim doświadczeniem, pracował dla startupów (PerchPeek, Rumi.ai), globalnych firm (Amazon, Careem) oraz agencji i software house’ów. Pełnił role takie jak Head of Design czy Art Director, łącząc projektowanie z zarządzaniem i wdrażaniem nowych technologii. W Rumi.ai jako Lead Product Designer rozwijał funkcje AI automatyzujące notatki i zadania ze spotkań. Obecnie działa jako niezależny konsultant, tworząc rozwiązania AI dla sektora prawnego i healthcare – m.in. narzędzia do automatycznego zbierania danych czy platformy zwiększające wydajność. Od 2021 roku dzieli się wiedzą jako wykładowca Collegium Da Vinci oraz trener UI/UX w Infoshare Academy.
Maks Marcinowski – z wykształcenia informatyk, z zawodu data engineer, koordynator zespołu AI w Dziale Bezpieczeństwa PCSS, wykładowca na Collegium Da Vinci, od kilku lat pracujący na styku obszarów AI i cybersec, w ostatnim czasie zainteresowany przede wszystkim bezpieczeństwem LLM, niezawodowo fan roweru, nieoczywistych samochodów i memogennego uniwersum piłkarskiej Ekstraklasy.
--------------------------------------------------------
Podczas wydarzenia dowiecie się jak świadomie i bezpiecznie poruszać się w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Porozmawiamy także o aktualnej sytuacji w info-przestrzeni i o tym, jak AI zmienia nasze codzienne funkcjonowanie – zawodowo i prywatnie.
Czekamy na Was z nową wiedzą oraz poczęstunkiem w formie pizzy🍕 na zakończenie :)
--------------------------------------------------------
Agenda:
- Prezentacja, demonstrująca najnowsze generatywne narzędzia AI (obrazy/wideo) (~15min)
- Panel dyskusyjny (~1,5h)
- Networking wraz z poczęstunkiem (~1,5h)
Uwagi:
- Na terenie obiektu będzie obowiązek zapoznania się z klauzulą poufności.
- Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o aktualizowanie RSVP, jeśli nie będziecie mogli wziąć udziału – pozwoli to innym chętnym dołączyć.
- Wydarzenie odbędzie się wyłącznie stacjonarnie, bez transmisji i nagrywania.